Google Alışveriş Reklamları

AYRINTILARI

t t
Google Alışveriş Reklamı Neden Verilir
Google alışveriş reklamları ile özellikle e-ticaret sitelerinde yer alan ürünlerin google arama motorunun ilk sırasında çıkarak hedef kitleye ve bu ürünü almak için arayan kişilere ulaşması sağlanmaktadır.
Google Alışveriş Reklamı Faydası
Google alışveriş reklamları e-ticaret sitelerini ürünleri hedef kitle ile anlık iletişime geçerek ürünlerin kısa sürede yüksek satış rakamlarına ulaşması sağlanmaktadır.
R R
Google Alışveriş Reklamı Çalışma Sonucu
Google alışveriş reklamları sonucu firmalar reklam için ödedikleri bedellerin karşılığında hem dana tanınmış olurken hem de ürünü almaya niyeti olan hedef kitle ile bir araya gelme fırsatı doğmaktadır.

HİZMET ÖZELLİKLERİ

Google alışveriş reklamları özellikle internet üzerinde ürün satan ve günümüzde oldukça popüler olan E-Ticaret siteleri için oldukça önemli ve en iyi reklam ve pazarlama aracı konumundadır. Buy reklamlar google arama motorunun en üst kısmında çıkan fiyat ve görsellerin beraber yer aldığı en dikkat çekici ilanlardır. Google bu ilanların en üstte yer alması için sitelerden reklam parası almaktadır.

Günümüzde dünya üzerinde en çok kullanılan arama motoru Google durumundadır. Özellikle ülkemizde google kullanım oranı daha da yüksektir. İnternet sitemiz tarafından sunulan reklam hizmetleri kapsamında sitenizin reklamlarının Google Alışveriş reklamlarında profesyonel bir şekilde görülmesini sağlamaktayız. Çünkü gerektiği gibi anahtar kelime ve açıklanma eklenmeyen reklamlar Google algoritması tarafından yeterince anlaşılamayacağı için sitenizin reklamları hedef kitlenizin google aramalarında çıkmayacaktır.

Oysa internet üzerinden yapılan reklam faaliyetlerinin en önemli özelliği hedef kitlenin en iyi şekilde tespit edilerek o doğrultuda reklam faaliyetlerini yönlendirebilmektedir. İnternet sitemizin sunduğu Google alışveriş reklamları hizmeti bu anlamda büyük oranda bu kitleye yönelik çalışmalardır.

Yüksek Tıklama Oranı
Genellikle ilk önce kullanıcı aradığı ürünü resim, fiyat ve satılan mağaza olarak henüz arama sonuçları sayfasındayken gördüğü için bir kere tıklama oranları çok yüksek oluyor. Normal search reklamlarında bu kadar kullanıcının dikkati çekilemeyebiliyor.
! !
* *
Fiyat Karşılaştırma İmkanı
Eğer reklamını yaptığınız üründe fiyat avantajınız varsa bu reklam modeli çok iyi çalışmaktadır.
Arama Sonuçları
Google AdWords search reklamlarını kullanıyorsanız yanında mutlaka Alışveriş reklamları kullanmanız size aynı sayfada iki reklam göstermenizi sağlar.
U U
Otomatik Güncellenme
Sitede fiyat, ürün ismi veya resminde yaptığınız bir değişiklik otomatik olarak reklamlarınızın da güncellenmesini sağlamaktadır.

Neden Probay Medya

Biz Probay Medya ekibi olarak müşterilerimizin isteklerine önem vererek onların talep ettiği şekilde profesyonel ekibimiz ile birlikte hizmetlerimizi sunmaktayız.

SEO, Web Tasarım, Reklam Hizmetleri, Sosyal Medya ve Matbaa İşlemlerinde, konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekibimiz bulunmaktadır. Siz de eğer SEO Optimizasyonu çalışmanızı bize yaptırmak ve profesyonel sonuçlar almak istiyorsanız, probaymedya resmi sitesinde bulunan iletişim bilgilerimizden ya da İstanbul Zümrütevler’ de yer alan ofisimizden ulaşabilirsiniz. İşinizi emin ellere teslim edin..

Google Alışveriş Reklamları Nedir?

Arama motorunda herhangi bir ürün arattığınızda en üst sırada resimli ve fiyatlarıyla birlikte çıkan reklamlar Google alışveriş reklamları olarak adlandırılmaktadır. bu reklamlar sayesinde yüksek cirolar elde etmek mümkün olmaktadır. Bunun sebebi birçok kullanıcının ilk çıkan seçenekler arasından bir inceleme yapmasıdır. Böylelikle ürününüzün satılma oranı daha da çok artmaktadır. Üstelik bunu sadece bir ürününüz için değil istediğiniz her ürün için yapabilirsiniz. Zira liste hazırlamak sizin elinizdedir.

Bu sistem hali hazırda pek çok kimse tarafından kullanılmaktadır ancak yine de kullanıcılarına büyük bir oranda kazanç getirmesi açısından son derece önemlidir.

Nasıl Yapılır?

Google alışveriş reklamları nasıl verilir sorusunun cevabı Google Merchant Center hesabı açmaktan geçmektedir. Bu kapsamda ücretsiz bir üyelik açabilir ve buraya XML dosyanızı tanımlatabilirsiniz. Ardından bu üyeliğinize ürünleri tanıtmanız gereklidir. Ürünler listesi oluşturarak reklamlarını yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak AdWords hesabınızda alışveriş kampanyası açmanız gerektiğini de unutmayın. Aksi takdirde ürünlerinizin gösterilmesi söz konusu olmayacaktır. Bunun için AdWords hesabınız ile Merchant Center hesabınız birbirlerine tanımlı olmalıdır. Böylelikle eklediğiniz her ürünü alışveriş reklamlarına ekleyebilirsiniz.

Google alışveriş reklamları sayesinde eklediğiniz her bir ürün için arama listesinde görüntüleneceksiniz. Bu sayede kullanıcılar ürünün adını, resmini, fiyatını ve kampanyaları bu ürün üzerinde görebileceklerdir. Ardından da direkt olarak tıklayarak adresinize gitmeleri söz konusu olacaktır. Bu da yeni ürünlerinizin dahi kısa süre içerisinde satılmasını sağlayabilir. Özellikle rekabetin az olduğu alanlarda büyük başarı elde edebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Kısımlar

  1. AdWords ile Merchantise hesabını birbirine bağlamak
  2. Ürün bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde paylaşmak
  3. İlk deneyim için profesyonel destek almak
  4. Bölgesel satış teknikleri uygulamak

Mustafa Usba
Usba Baklava
Sosyal Medya/Web Site

Yoğun ilgisi ve yaptığı web sitelerle ününü duyduğum Probay Medya’yla bende iş yapmaya karar verdim, iyi ki de web sitesi ve sosyal medya için Probay Medya’yla iş yapmışım çünkü yapılan web sitesi sayesinde her gün sipariş almaya başladım ve müşterilerim gün geçtikçe artmaya başladı. Teşekkürler Probay Medya!

Yahya Asil
Asil Ev Aletleri
Sosyal Medya/Web Site

Probay Medya’nın SEO konusunda uzmanlığı sayesinde hem çok iyi satışlar elde ettik hemde internet üzerinden marka haline geldik.

Doğan Çokkeser
Bostancı Meydan Kokoreç
Sosyal Medya

Kesinlikle sosyal medya yaptırmak konusunda doğru yere geldiğimi bir kere daha düşündüm ve iyi ki gelmişim. Yapılan sosyal medyalar sayesinde müşterilerimin 2 kat daha fazla arttığını ve müşterilerimin tekrar tekrar gelmek istemelerini sağladılar.Tekrardan çok teşekkür ederim Probay Medya.

Ali Avni Bayer
Belife Çekmeköy
Sosyal Medya/Web Site

Yaptırdığım site ve sosyal medya sayesinde bir çok kazanç elde etmiş oldum. İyi ki Probay Medya ile iş yapmışım gerçekten üst düzey ilgisi ve profesyonel çalışmaları sayesinde çok iyi ilerlemeler kaydettim.

Serdar Çınar
NeoHair
Sosyal Medya/Web Site

NeoHair için yaptırdığımız sosyal medya ile web sitesi sayesinde bir çok insanın kellik problemlerini ortadan kaldırdık ve bir çok insanın mutlu olmasını sağladık. Gün geçtikçe artan müşteri sayımız ve kazancımız Probay Medya’ya çok minnettarız. Sitemizi iyi ki  Probay Medya’ya yaptırmışım.

Eyüp Küçükçakmak
Sem Diamond
Sosyal Medya/Web Site

Probay Medya’nın yaptığı web site sayesinde ve sosyal medyalar sayesinde bir çok kadının gönlünü fethetmiş olduk. Aldığımız yorumlara göre de kadınlar kadar da eşler de çok mutlu olmuş. Bu aldığımız yorumlar için ve elde ettiğimiz yüklü kazançlar için Probay Medya’ya teşekkürlerimizi sunuyor ve herkese öneriyoruz.

Hasan Kılıç
Kılıç Bayrak
Sosyal Medya/Web Site

Probay Medya sayesinde bir çok müşteri kitlesine ulaştık ve büyük kazançlar elde ettik çok teşekkürler Probay Medya.

Murat Kıraç
Kıraç Reklam
Web Site

Firmam adına yapılan site sayesinde bir çok kişi tarafından ilgi görüldüm ve gerçekten de Probay Medya SEO  konusunda uzman kişiliği sayesinde çok rahat bir şekilde herkese önereceğim bir dijital web ajansı!

Yorum Yap

Yorum yap