Dönüşüm Optimizasyonu

AYRINTILARI

t t
Dönüşüm Optimizasyonu Neden Yapılır
Dönüşüm optimizasyonu hizmeti ile internet sitelerinin içerik, ara yüz ve kullanılabilirlik gibi farklı açılardan değerlendirilmesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.
Dönüşüm Optimizasyonu Faydası
Kaliteli ve profesyonel bir Dönüşüm optimizasyonu hizmeti ile artık internet sitelerinin kullanıcı davranışlarına yönelik olarak daha net veriler eşliğinde gelişimi sağlanmaktadır.
R R
Dönüşüm Optimizasyonu Çalışma Sonucu
Gerçekleştirilen başarılı bir Dönüşüm optimizasyonu hizmeti ile hem Seo hem de Dönüşüm optimizasyonu bir arada daha etkili ve verimli bir şekilde kullanılabilmektedir.

HİZMET ÖZELLİKLERİ

Dönüşüm optimizasyonu internet adresinin aldığı ziyaretçi ile beraber satılacak olan mal ya da hizmet arasındaki ilişkiyi gösteren parametre olarak yer almaktadır.

İnternet adresinin kuruluş amacına kaç ziyaretçide ulaşabildiğini gösteren değere dönüşüm optimizasyonu adı verilmektedir. Site üzerinde dönüşüm oranı basit teknikler kullanılarak arttırılmaktadır. Bu durumda sahip olduğunuz gelirlerinizin bariz bir şekilde yükselmesi anlamına gelmektedir.

Dönüşüm optimizasyonu uygulaması sayesinde internet adreslerinin içerik, ara yüz ve kullanılabilirlik gibi farklı konular üzerinde değerlendirilmesini sağlamak amacıyla bulunmaktadır. Kaliteli ve profesyonel bir uygulama ile beraber artık internet adreslerinin kullanıcı davranışlarına yönelik olarak daha net veriler sunulmaktadır. Yapılacak bir dönüşüm optimizasyonu hizmeti ile beraber hem SEO hem de Dönüşüm optimizasyonu bir arada bulunmaktadır. E-Ticaret SEO uygulamalarımız ile beraber müşterilerimiz e-ticaret siteleri için daha kaliteli ve etkili bir çalışma verilmektedir.

E-ticaret SEO uygulamalarımız üzerinden yararlanan müşterilerimiz için ayrıntılı bir şekilde çalışma yapmaya devam ediyoruz. Site iç düzenleme uygulamaları, ürün incelemesi ve link ağ kurulumu gibi konularda hassas uygulamalarda bulunuyoruz.

Satış Süreci Analizi
Satış sürecindeki hataları, pek çok işletmenin bulamadığından daha iyi buluyoruz.
A / B Testi
Hangi açılış sayfalarının, satış aralıklarının ve otomasyon mesajlarının en iyi performansı gösterdiğini belirlemek için bir analiz yapılır.
Çok Değişkenli Test
Çok değişkenli test kullanarak, her bir bölümlemeyi en iyi şekilde etkileyen farklı mesajlar arasındaki ince farkları bulabiliriz.
Açılış Sayfaları
Tasarım ekibimiz, markanızın en iyi parçalarını ve güçlü bir harekete geçirici mesajı uygulayan dönüşüm odaklı açılış sayfaları oluşturur.
Dönüşüm İzleme
En büyük zorluklardan biri, dönüşümlerinizi doğru bir şekilde izlemektir. Satışlarınızın nereden geldiğini ve hangi kampanyaların yetersiz kaldığını size bildiririz.

Dönüşüm Optimizasyonu Nedir?

Dönüşüm optimizasyonu bir sitenin almış olduğu ziyaretçi ile satılan mal ya da hizmet arasındaki ilişkiyi gösteren bir parametredir. Daha açık bir şekilde ifade edecek olursak bir sitenin kuruluş amacına kaç ziyaretçide bir ulaştığını gösteren değere dönüşüm optimizasyonu denmektedir. Örneğin bir e ticaret sitesini günde 100 kişi ziyaret ediyor ve 5kişi alışveriş yapıyorsa bu durumda %5 oranında bir dönüşüm sağlanmaktadır. İşte bu dönüşüm oranı basit teknikler kullanılarak artırılabilir. Bu da gelirlerinizin bariz bir şekilde artması anlamına gelmektedir.

Yapılan araştırmalar da göstermektedir ki internet sitesini ziyaret edip ürünleri sepete ekleyenlerin pek çoğu alışverişi tamamlamadan siteden ayrılmaktadır. Bu da ciddi manada bir gelirden mahrum kalınması anlamına gelmektedir. İşte bu sebeple de dönüşüm optimizasyonu yapmak ayrı bir önem kazanmaktadır.

Nasıl Yapılır?

Dönüşüm optimizasyonu nasıl yapılır sorusu başarıya ulaşmak için kilit noktadır. Bu kapsamda ilk olarak yapılması gereken şey testtir. Zira öncelikle durumunuzu görmek ve ardından da gelişmeleri takip etmek en mantıklı yöntem olacaktır. Bu kapsamda sitenizi ziyaret eden kişi sayısı ile alışveriş yapan ya da form dolduran, e-posta bırakan, sizinle iletişime geçen kişilerin sayılarını not almalısınız. Böylelikle dönüşüm oranını hesaplamış olacaksınız. Ardından da çeşitli uygulamalar deneyerek bu oranı artırmaya çalışmalısınız.

İlk olarak yapmanız gereken kullanıcı gözüyle sitenizi ziyaret etmektir. Bu sayede neyin eksik neyin doğru olduğunu anlayabileceksiniz. Ardından da eksikliklerinize yönelik iyileştirme yapmalısınız. Bunları yaparken kullanıcıların yorumlarından da destek alabileceğinizi ifade etmek isteriz. Örneğin bir anket yapabilir ve sonuçları irdeleyebilirsiniz.

İşte tüm bunları yaptıktan sonra sizler de gelişmeleri izleyebileceksiniz. Ancak yöntemlerin bunlarla sınırlı olmadığını ifade etmek isteriz. Çeşitli satış teknikleri de uygulanabilecek dönüşüm optimizasyonu yöntemleri arasında yer almaktadır.

Mustafa Usba
Usba Baklava
Sosyal Medya/Web Site

Yoğun ilgisi ve yaptığı web sitelerle ününü duyduğum Probay Medya’yla bende iş yapmaya karar verdim, iyi ki de web sitesi ve sosyal medya için Probay Medya’yla iş yapmışım çünkü yapılan web sitesi sayesinde her gün sipariş almaya başladım ve müşterilerim gün geçtikçe artmaya başladı. Teşekkürler Probay Medya!

Yahya Asil
Asil Ev Aletleri
Sosyal Medya/Web Site

Probay Medya’nın SEO konusunda uzmanlığı sayesinde hem çok iyi satışlar elde ettik hemde internet üzerinden marka haline geldik.

Doğan Çokkeser
Bostancı Meydan Kokoreç
Sosyal Medya

Kesinlikle sosyal medya yaptırmak konusunda doğru yere geldiğimi bir kere daha düşündüm ve iyi ki gelmişim. Yapılan sosyal medyalar sayesinde müşterilerimin 2 kat daha fazla arttığını ve müşterilerimin tekrar tekrar gelmek istemelerini sağladılar.Tekrardan çok teşekkür ederim Probay Medya.

Ali Avni Bayer
Belife Çekmeköy
Sosyal Medya/Web Site

Yaptırdığım site ve sosyal medya sayesinde bir çok kazanç elde etmiş oldum. İyi ki Probay Medya ile iş yapmışım gerçekten üst düzey ilgisi ve profesyonel çalışmaları sayesinde çok iyi ilerlemeler kaydettim.

Serdar Çınar
NeoHair
Sosyal Medya/Web Site

NeoHair için yaptırdığımız sosyal medya ile web sitesi sayesinde bir çok insanın kellik problemlerini ortadan kaldırdık ve bir çok insanın mutlu olmasını sağladık. Gün geçtikçe artan müşteri sayımız ve kazancımız Probay Medya’ya çok minnettarız. Sitemizi iyi ki  Probay Medya’ya yaptırmışım.

Eyüp Küçükçakmak
Sem Diamond
Sosyal Medya/Web Site

Probay Medya’nın yaptığı web site sayesinde ve sosyal medyalar sayesinde bir çok kadının gönlünü fethetmiş olduk. Aldığımız yorumlara göre de kadınlar kadar da eşler de çok mutlu olmuş. Bu aldığımız yorumlar için ve elde ettiğimiz yüklü kazançlar için Probay Medya’ya teşekkürlerimizi sunuyor ve herkese öneriyoruz.

Hasan Kılıç
Kılıç Bayrak
Sosyal Medya/Web Site

Probay Medya sayesinde bir çok müşteri kitlesine ulaştık ve büyük kazançlar elde ettik çok teşekkürler Probay Medya.

Murat Kıraç
Kıraç Reklam
Web Site

Firmam adına yapılan site sayesinde bir çok kişi tarafından ilgi görüldüm ve gerçekten de Probay Medya SEO  konusunda uzman kişiliği sayesinde çok rahat bir şekilde herkese önereceğim bir dijital web ajansı!

Yorum Yap

Yorum yap