Facebook Reklamları

AYRINTILARI

t t
Facebook Reklamları Neden Verilir
Facebook reklamları ile dünyanın en fazla kullanıcı sayısına sahip sosyal medya uygulamasında satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerin reklamları yayınlanması amacıyla tercih edilmektedir.
Facebook Reklamları Faydası
Facebook reklamları sayesinde hem firmanın hem de ürünlerin tanıtımı en kısa sürede en çok kişiye yapılırken karşılıklı etkileşim sayesinde ürün satışları da artmaktadır.
R R
Facebook Reklamları Çalışma Sonucu
Facebook reklamları sonucunda hedef kitleye hem sayısal hem de hız anlamında oldukça hızlı ve etkili bir şekilde ulaşılma imkanına sahip olunmaktadır.

HİZMET ÖZELLİKLERİ

Facebook reklamları günümüzde Google Adwords reklamlarından sonra en fazla etkiye sahip internet reklam seçenekleri arasında yer almaktadır. Bunda ana sebebi günümüzdeki sosyal medya platformları üzerinden aktif olarak en fazla kullanıcı sayısına sahip sosyal medya platformu durumundadır. Ülkemizde de bu durum aynı şekildedir. Doğal olarak facebook reklamları ile aynı anda an fazla kişiye ulaşma imkânı ortaya çıkmaktadır.

Ülkemizde ve dünyada en çok kullanıcıya sahip olmasından dolayı günümüzde birçok şirket ve internet sitesi reklam bütçelerinde Facebook reklamları için büyük ve önemli bütçeler ayırmaktadırlar. Normalde Facebook reklamı hazırlama kolay gibi görünse de profesyonel bir şekilde hazırlanmayan reklamlar hem Facebook kullanıcılarının dikkatini çekmeyecek hem de hedef kitleye ulaşamadan kaybolup gidecektir.

İnternet sitemizin sunduğu reklam hizmetleri içerisinde yer alan Facebook reklamları hizmeti ile firmanız ve internet siteniz için en uygun, en dikkat çekici, en profesyonel ve hedef kitleye hitap eden reklam çalışmalara yapmaktayız. Bu sayede hem reklam bütçeniz boşa gitmezken satışlarınız ve tanınma oranınız yapılan çalışma sonucu oldukça yüksek seviyelere çıkacaktır.

Kitle Araştırması
Facebook uzmanlarımız, sosyal medyada nasıl etkileşime girdiklerini anlamak için hedef kitleniz üzerinde araştırma yaparlar.

Profil Optimizasyonu
Çabalarınızı temsil etmek için en iyi çabayı göstermelerini sağlamak için Facebook işletme sayfalarınızı optimize ediyoruz.

İçerik Yönetimi
İçerik uzmanlarımız, özellikle Facebook ile etkileşimde bulunmak için çekici görsel sosyal içerikler yaratıyor.

h h
Reklam Yayınlama
İçeriğinizi, en fazla etki için planlanan belirli zamanlara sahip bir içerik planına göre yayınlıyoruz.

Etkileşim
Facebook uzmanlarımız, sunduğunuz ürünlere ilgi ve istek oluşturmak için kitlenizle bağlantı oluşturuyor.

Y Y
c c
Analiz
Facebook kampanyanızı tamamlıyor, raporlar oluşturmaya ve maksimum değer için optimize etmeye devam ediyoruz.

Facebook Reklamları Nedir?

Bu yazımızda sizlere facebook reklamları nedir ve nasıl kullanılır? konusundan bahsedeceğiz. Facebook reklamları, hedef müşteri uygulaması ile beraber ciddi bir gelişme göstermeye devam ediyor. Google’nin karşısında devam ettirdiği başarılı hedeflemeleri de kullanımını daha fazla yaygın hale getiriyor.

Facebook reklamları Adwords boyutuna gelmese bile son derece ciddi bütçeler harcandığını burada belirtebiliriz. KOBİ’ler, büyük firmalar karşısında ise bu platform üzerinde reklam gösterimlerinde sorunlar görebilmektedir. Reklam verirken hedeflemiş olduğumuz bütçeleri harcayamıyor, reklamlarınızı gösteremeyebilirsiniz. Sizde bu yazı ile beraber reklamlarınızı hedef kitlenize daha iyi ulaştırabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Facebook üzerinden reklam verme son derece basit bir uygulama olarak yer almaktadır. Facebook üzerinden reklam vermek için bazı adımları uygulamanız yeterli olacaktır. İlk olarak Facebook hesabımıza giriş gerçekleştirdikten sonra daha sonra ekranınızın sol bölgesinde yer alan Reklam oluştur sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan yeni ekran üzerinden reklam ile ilgili pek çok seçenek karşımıza gelmektedir. Bu ekran üzerinde gönderilerinizi ön plana çıkarma, sayfanızın tanıtımını gerçekleştirme gibi pek çok seçenek yer alıyor.

Ekran üzerinden siz farklı reklam seçeneklerini de seçmeniz mümkündür. Gönderilerinizi ön plana çıkarma seçeneğine tıkladıktan hemen sonra bir kampanya ismi belirleyerek hesap oluşturunuz. Bunu yaptıktan hemen hesap ülkesi, para birimi ve saat dilimi ayarlarını belirleyiniz. Hedef kitle ekranına ulaştığınız zaman bu ekran üzerinden nerede yayınlanmasını istiyorsanız o ülkeleri seçmeniz gerekir. Reklam alanlarını mobil, Instagram ve diğer haber kaynağı seçeneklerini belirledikten sonra reklamınızı yayınlayabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Kısımları

  1. Facebook reklamları genel olarak açık artırma modeli ile çalışmaktadır.
  2. Hedef kitleniz daraldığı zaman, reklam maliyetleriniz yükselmektedir.
  3. Sizin ulaşmak istediğiniz insanlara reklam vermek isteyen pek çok marka yer almaktadır.

Bu yazıda yer alan önerileri dikkate alarak facebook reklamlarını en iyi şekilde kullanabilirsiniz.

Mustafa Usba
Usba Baklava
Sosyal Medya/Web Site

Yoğun ilgisi ve yaptığı web sitelerle ününü duyduğum Probay Medya’yla bende iş yapmaya karar verdim, iyi ki de web sitesi ve sosyal medya için Probay Medya’yla iş yapmışım çünkü yapılan web sitesi sayesinde her gün sipariş almaya başladım ve müşterilerim gün geçtikçe artmaya başladı. Teşekkürler Probay Medya!

Yahya Asil
Asil Ev Aletleri
Sosyal Medya/Web Site

Probay Medya’nın SEO konusunda uzmanlığı sayesinde hem çok iyi satışlar elde ettik hemde internet üzerinden marka haline geldik.

Doğan Çokkeser
Bostancı Meydan Kokoreç
Sosyal Medya

Kesinlikle sosyal medya yaptırmak konusunda doğru yere geldiğimi bir kere daha düşündüm ve iyi ki gelmişim. Yapılan sosyal medyalar sayesinde müşterilerimin 2 kat daha fazla arttığını ve müşterilerimin tekrar tekrar gelmek istemelerini sağladılar.Tekrardan çok teşekkür ederim Probay Medya.

Ali Avni Bayer
Belife Çekmeköy
Sosyal Medya/Web Site

Yaptırdığım site ve sosyal medya sayesinde bir çok kazanç elde etmiş oldum. İyi ki Probay Medya ile iş yapmışım gerçekten üst düzey ilgisi ve profesyonel çalışmaları sayesinde çok iyi ilerlemeler kaydettim.

Serdar Çınar
NeoHair
Sosyal Medya/Web Site

NeoHair için yaptırdığımız sosyal medya ile web sitesi sayesinde bir çok insanın kellik problemlerini ortadan kaldırdık ve bir çok insanın mutlu olmasını sağladık. Gün geçtikçe artan müşteri sayımız ve kazancımız Probay Medya’ya çok minnettarız. Sitemizi iyi ki  Probay Medya’ya yaptırmışım.

Eyüp Küçükçakmak
Sem Diamond
Sosyal Medya/Web Site

Probay Medya’nın yaptığı web site sayesinde ve sosyal medyalar sayesinde bir çok kadının gönlünü fethetmiş olduk. Aldığımız yorumlara göre de kadınlar kadar da eşler de çok mutlu olmuş. Bu aldığımız yorumlar için ve elde ettiğimiz yüklü kazançlar için Probay Medya’ya teşekkürlerimizi sunuyor ve herkese öneriyoruz.

Hasan Kılıç
Kılıç Bayrak
Sosyal Medya/Web Site

Probay Medya sayesinde bir çok müşteri kitlesine ulaştık ve büyük kazançlar elde ettik çok teşekkürler Probay Medya.

Murat Kıraç
Kıraç Reklam
Web Site

Firmam adına yapılan site sayesinde bir çok kişi tarafından ilgi görüldüm ve gerçekten de Probay Medya SEO  konusunda uzman kişiliği sayesinde çok rahat bir şekilde herkese önereceğim bir dijital web ajansı!

Yorum Yap

Yorum yap