508 uygunluk
tasarımı

AYRINTILARI

t t
508 Uygunluk Tasarımı Neden Yapılır
Web sitenizin kullanıcıların deneyimlerine en uygun hale getirilmesi amacıyla yapılır. Böylelikle kullanıcıların en rahat şekilde sitenizden faydalanması sağlanacaktır.
508 Uygunluk Tasarımı Faydası
Uygunluk tasarımı sayesinde kullanıcıların beğenilerini toplamak çok daha kolay olmaktadır. Bu sayede firmanız ya da kurumunuz alanında öncü firmalar arasında yer almayı da başaracaktır.
R R
508 Uygunluk Tasarımı Çalışma Sonucu
Müşteriler tarafından en çok beğenilen web site ve mobil uygulama tasarımlarına sahip olabileceksiniz. Bu da gelirlerinizi doğrudan etkileyerek artıracaktır.

HİZMET ÖZELLİKLERİ

Web çözümleri için Probay Medya bünyesinde çalışmalarımız sürdürülmektedir.  Sitelerinizin alt yapı özellikleri açısından iyileştirmesi gerçekleşmektedir.

508 uygunluk tasarımı  hizmetlerimizden Probay Medya farkı ile yararlanabilirsiniz. Web sistesi tasarımı hizmetlerimizde standartlara uygunluk sayesinde işleyişinizin aksamasını engelliyoruz. Bu işlemlerde firmamızda tecrübeli ekiple  uygulamalar gerçekleştirerek silerin en iyi sonuca ulaşmanızı sağlıyoruz. İşlemlerde hem sizden gelen talepler hem de sitenizin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yapmaktayız. Ayrıcalıklı hizmetler alarak sonuca ulaşabilrisiniz.

508 uygunluk tasarımı site denetim bölümü açısından en önemli aşamalardan biridir. Genel bütünlüğü tehlikeye atmadan  erişilebilir durumu ifade eder. Görsel medya transkriptleri bölümünde sitenize gelen ziyaretçilerin hem yardımla hem de yardım olmadan gezinme hizmeti almak sağlanır. Renk körlüğü tasarımı web sitenizin görsel ögelerinin aktarımının sorunsuz şekilde gerçekleşmesini sağlar. İçeriklerin bağlamının tam sunulması anlamına  da gelir. Dostu hata işleme, renk körlüğü ile ilgili etkileyici renkli şemaların oluşmasında etkilidir. Teknik düzeyde raporlama bölümünde ise görülen hataları işleme konusundaki yaklaşımın tüm kullanıcılar tarafından anlaşılmasının kolaylaşmasını hedefler.

508 Site Denetimi
Web siteniz, vizyonunuzun görsel bütünlüğünü tehlikeye atmadan erişilebilir durumda kalır.

Görsel Medya Transkriptleri
Web sitenize gelen ziyaretçiler, web sitenizi zahmetsizce gezebileceği duruma sokacağız.

Renk Körlüğü Tasarımı
Erişilebilirlik araçları, web sitenizin görsel öğelerini zahmetsizce aktarabilmekte ve onlara içeriğinizin tam bağlamını sunmaktadır.

508 Uygunluk Tasarımı
Hem görsel olarak etkileyici hem de etkili renk şemaları ile birlikte 508 uygunluk tasarımına uygun bir tasarım ortaya çıkarıyoruz.

Teknik Düzeyde Raporlama
Hatalar meydana geliyor. Hata işleme konusundaki yaklaşımınızın, tüm kullanıcıların anlaşılması kolay hata mesajlarından yararlanabilmesini sağlıyoruz.

uygulama
Web sitenizin her bir yüzünün 508 standart ve ADA gerekliliklerini dikkate aldığından emin olmaktan gurur duyuyoruz.

508 Uygunluk Tasarımı Nedir?

Web site tasarım sırasında 508 uygunluk tasarımı, belirlenmiş olan standartlara uygun bir biçimde düzenleme yapılmasını sağlamaktadır. Yapılacak olan çalışmalar sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. Özellikle profesyonel şekilde yapılacak olan çalışmalar sırasında web sitesi tasarımı için dikkat edilmesi gereken konular arasında öncelik tanınmaktadır.

Nasıl Yapılır?

Özellikle web sitesi tasarımı sırasında 508 standartları doğrultusunda web sitesi tasarımı yapılması önemlidir. Belirlenmiş olan farklı noktalara dikkat edilerek çalışma yapılmasını kapsamaktadır. Özellikle uygulama yapacak olan kişilerin web tasarımı sırasında uygunluk konusunda dikkatli olması gerekir. Web sitesi tasarımı yaparken özellikle uygulayıcıların dikkat etmesi gereken pek çok farklı ayrıntıyı kapsamaktadır. Web sitesinin daha yalın ve anlaşılır şekilde düzenlenebilmesi adına farklı ayrıntılar üzerinden çalışma yapılmasını sağlayacak standartlar sunmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gereken Kısımlar

  • 508 standartları Java, plugin gibi materyallerin özellikle web sayfalarında stabil ve aynı zamanda alternatifli kullanılmasını öngörmektedir.
  • Sayfalarda kullanılmakta olan resim görselleri için özellikle gösterilemeyen cihazlar konusunda alt taglerin belirtilmesi gerekir.
  • Kullanılacak olan her öyle için belirlenmiş olan boyutun üzerine çıkılmamasına dikkat edilmelidir.
  • Tasarımı ya da kodlama sırasında kullanılmakta olan teknolojinin yeni nesil içerikli olması önemlidir.
  • Özellikle web tasarımı sırasında kullanılacak olan kodların kompleks olmaması yalın ve temiz bir şekilde kullanılması önemlidir.
  • Bilgi alınmasını ya da yayılmasını kolaylaştıracak teknolojilerin kullanılması gerekir.
  • Kullanılan form elemanlarının kısa yol erişim tuşlarıyla da kullanılması gerekir. Bu nedenle mouse kullanmadan da erişim sağlanabilecek şekilde düzenleme yapılması gerekir.
  • Gereksiz yere dikkat dağıtacak öğelerin kullanılmaması ve bunun yerine okunaklı sade şekilde uygulama yapılması gerekir.
  • Özellikle burada belirtilmiş olan pek çok farklı ayrıntı 508 uyumluluk konusunda dikkat edilmesi gereken konuları kapsamaktadır.

Mustafa Usba
Usba Baklava
Sosyal Medya/Web Site

Yoğun ilgisi ve yaptığı web sitelerle ününü duyduğum Probay Medya’yla bende iş yapmaya karar verdim, iyi ki de web sitesi ve sosyal medya için Probay Medya’yla iş yapmışım çünkü yapılan web sitesi sayesinde her gün sipariş almaya başladım ve müşterilerim gün geçtikçe artmaya başladı. Teşekkürler Probay Medya!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yahya Asil
Asil Ev Aletleri
Sosyal Medya/Web Site

Probay Medya’nın SEO konusunda uzmanlığı sayesinde hem çok iyi satışlar elde ettik hemde internet üzerinden marka haline geldik.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Doğan Çokkeser
Bostancı Meydan Kokoreç
Sosyal Medya

Kesinlikle sosyal medya yaptırmak konusunda doğru yere geldiğimi bir kere daha düşündüm ve iyi ki gelmişim. Yapılan sosyal medyalar sayesinde müşterilerimin 2 kat daha fazla arttığını ve müşterilerimin tekrar tekrar gelmek istemelerini sağladılar.Tekrardan çok teşekkür ederim Probay Medya.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Ali Avni Bayer
Belife Çekmeköy
Sosyal Medya/Web Site

Yaptırdığım site ve sosyal medya sayesinde bir çok kazanç elde etmiş oldum. İyi ki Probay Medya ile iş yapmışım gerçekten üst düzey ilgisi ve profesyonel çalışmaları sayesinde çok iyi ilerlemeler kaydettim.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Serdar Çınar
NeoHair
Sosyal Medya/Web Site

NeoHair için yaptırdığımız sosyal medya ile web sitesi sayesinde bir çok insanın kellik problemlerini ortadan kaldırdık ve bir çok insanın mutlu olmasını sağladık. Gün geçtikçe artan müşteri sayımız ve kazancımız Probay Medya’ya çok minnettarız. Sitemizi iyi ki  Probay Medya’ya yaptırmışım.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Eyüp Küçükçakmak
Sem Diamond
Sosyal Medya/Web Site

Probay Medya’nın yaptığı web site sayesinde ve sosyal medyalar sayesinde bir çok kadının gönlünü fethetmiş olduk. Aldığımız yorumlara göre de kadınlar kadar da eşler de çok mutlu olmuş. Bu aldığımız yorumlar için ve elde ettiğimiz yüklü kazançlar için Probay Medya’ya teşekkürlerimizi sunuyor ve herkese öneriyoruz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Hasan Kılıç
Kılıç Bayrak
Sosyal Medya/Web Site

Probay Medya sayesinde bir çok müşteri kitlesine ulaştık ve büyük kazançlar elde ettik çok teşekkürler Probay Medya.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Murat Kıraç
Kıraç Reklam
Web Site

Firmam adına yapılan site sayesinde bir çok kişi tarafından ilgi görüldüm ve gerçekten de Probay Medya SEO  konusunda uzman kişiliği sayesinde çok rahat bir şekilde herkese önereceğim bir dijital web ajansı!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Yorum yap

Sipariş Ver
Üye Ol / Giriş Yap