E-Ticaret SEO

AYRINTILARI

E-Ticaret SEO Faydası
Gerçekleştirilen E-ticaret seo çalışmaları ile firmalar satışı gerçekleştirdikleri ürün grubuna yönelik müşteri kitlesine oldukça rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilmektedirler.
t t
E-Ticaret SEO Neden Yapılır
E- ticaret seo işlemleri internet üzerinden satış yapan internet sitelerinin olası hedef kitleye daha rahat ve hızlı ulaşması ve kendi alanında arama motorlarında ilk sıralara çıkmak amacıyla yapılmaktadır.
R R
E-Ticaret SEO Çalışma Sonucu
Başarılı bir E-ticaret seo çalışması ile firmalar ürünlerini hedef kitleye rahat bir şekilde tanıtarak satış ve karlarını önemli ölçüde arttırarak daha çok tanınmaktadırlar.

HİZMET ÖZELLİKLERİ

E-ticaret SEO uygulamalarının en önemli özellikleri arasında reklam masraflarını azaltması gerekmektedir. Bu sayede firmanızın kâr oranlarını daha yüksek hale getirmek mümkün duruma gelebilmektedir.

Bununla beraber aranan ürün veya hizmetlerde arama motorlarının en üst bölümlerinde yer almak başlı başına bir reklam olarak bilinmektedir.

Yapılacak olan E-ticaret SEO çalışmaları sayesinde firmalar satışını yapmış oldukları ürün grubuna yönelik müşteri kitlesine son derece kolay ulaşabilmektedir. E- ticaret SEO uygulamaları internet üzerinden satış gerçekleştiren adreslerin olası hedef kitleye daha rahat ve hızlı ulaşması ve kendi alanları üzerinde arama motorlarında ilk sıralara çıkmasına yardımcı olmaktadır. E-Ticaret SEO uygulamalarımız ile beraber müşterilerimiz e-ticaret siteleri için kaliteli içerikler sunabiliyoruz.

E-ticaret SEO uygulamalarımızdan yararlanan müşterilerimiz konusunda her zaman ayrıntılı bir şekilde çalışma yaptığı sektör alanında proje analizi ve aynı şekilde ayrıntılı biçimde verebiliyoruz. Rakiplerinin analizlerin uygulamasının sonrasında yapılacaklar listesi ortaya çıkarılmaktadır. Site iç düzenleme uygulamaları, ürün incelemesi ile beraber link ağ kurulumu gibi alanlarda hassas bir çalışma yapıyoruz.

Proje analizi
Gereksinimlerinizi ve mevcut performansınızı öğrenerek SEO projesinin kapsamını analiz etmek için zaman harcıyoruz.
U U
Rakip analizi
Sunduğunuz ürün yelpazesi için büyük rakiplerinizi anlamak için derin bir dalış yapılır.
Sayfa Düzenleme
Arama motorlarının içerik kalitesine değer vermesini sağlamak için ürün sayfalarında ve genel web sitesinde değişiklikler yapılır.
Link Ağı
Doğru kanallarla bağlantı kurmak için, listelenen ürünlerinizin her birine alakalı web siteleri üzerinde harici çalışmalar yapıyoruz.
Ürün İncelemeleri
Birçok arama motoru müşteri yorumlarını ve referanslarını kullanır; Aramaların görünürlüğünü artıran olumlu yorumlar sağlıyoruz.
U U
Yeniden Değerlendirme
SEO devam eden bir süreçtir. Kampanyanızı ziyaret etmeye ve sürekli iyileştirmeler için düzenlemeler yapmaya devam ediyoruz.

E-Ticaret SEO Nedir?

Ticari mal ve hizmetlerin müşteri kitlesini artırmak için yapılan SEO çalışmalarına kısaca E-ticaret SEO adı verilmektedir. Bu çalışmalar sayesinde ticaret siteleri arama motorlarında daha görünür bir hal almaktadırlar. Böylelikle e-ticaret sitesini ziyaret edenlerin sayısı ve doğal olarak da firmanın gelirleri artmaktadır.

E-ticaret SEO çalışmalarının en önemli özelliği reklam masraflarını azaltmaktır. Böylelikle kâr oranlarını daha yüksek tutabilmek mümkün olmaktadır. Nitekim aranan ürün ya da hizmetlerde arama motorlarının en üst sıralarında yer almak başlı başına bir reklam olacaktı

Nasıl Yapılır?

Genel SEO çalışmaları e-ticaret SEO için de geçerlidir. Bu kapsamda hizmet verdiğiniz alanla ilgili anahtar kelimelerin yoğunluklarının tespit edilmesi, kaliteli içerikler sunulması, sitenin güncel olması gibi genel geçer kuralları burada ayrıntılı bir şekilde saymaya gerek yoktur. Ancak bunların haricinde ürünlerin bilgilendirmesinin resimli ve yazılı olarak iyi bir şekilde yapılması, sitenin kullanıcı deneyimine en iyi şekilde hitap etmesi, ilgili kaliteli sitelerden backlink alınması da e-ticaret SEO çalışmaları için gerekli hususlardır.

Bunlara ek olarak ticaret sitelerinin sahip olması gereken modüllerden de bahsetmek isteriz. Bu kapsamda ürün karşılaştırma, kredi kartı ile ödeme, fiyatlara göre sonuç sıralama gibi özellikleri sunabilen çeşitli modüllerin olması son derece gereklidir. Tabi ki de sosyal medyayı unutmamak gerekir. Günümüzde pek çok tanıtım ve satışın gerçekleştirildiği mecralardan birisi olan sosyal medya aracılığıyla sizler de daha geniş kitlelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Müşterilerin güvenliğini sağlamak için gerekli tedbirler alınmalı
  2. E-ticaret sitesinin mobil uyumlu olmasına dikkat edilmeli
  3. Ürünler açıklayıcı görsellerle desteklenmeli
  4. Site ziyareti ve alışveriş oranları düzenli raporlanmalı
  5. Tüm sosyal medya platformlarında tanıtım aktiviteleri yapılmalı

Mustafa Usba
Usba Baklava
Sosyal Medya/Web Site

Yoğun ilgisi ve yaptığı web sitelerle ününü duyduğum Probay Medya’yla bende iş yapmaya karar verdim, iyi ki de web sitesi ve sosyal medya için Probay Medya’yla iş yapmışım çünkü yapılan web sitesi sayesinde her gün sipariş almaya başladım ve müşterilerim gün geçtikçe artmaya başladı. Teşekkürler Probay Medya!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yahya Asil
Asil Ev Aletleri
Sosyal Medya/Web Site

Probay Medya’nın SEO konusunda uzmanlığı sayesinde hem çok iyi satışlar elde ettik hemde internet üzerinden marka haline geldik.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Doğan Çokkeser
Bostancı Meydan Kokoreç
Sosyal Medya

Kesinlikle sosyal medya yaptırmak konusunda doğru yere geldiğimi bir kere daha düşündüm ve iyi ki gelmişim. Yapılan sosyal medyalar sayesinde müşterilerimin 2 kat daha fazla arttığını ve müşterilerimin tekrar tekrar gelmek istemelerini sağladılar.Tekrardan çok teşekkür ederim Probay Medya.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Ali Avni Bayer
Belife Çekmeköy
Sosyal Medya/Web Site

Yaptırdığım site ve sosyal medya sayesinde bir çok kazanç elde etmiş oldum. İyi ki Probay Medya ile iş yapmışım gerçekten üst düzey ilgisi ve profesyonel çalışmaları sayesinde çok iyi ilerlemeler kaydettim.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Serdar Çınar
NeoHair
Sosyal Medya/Web Site

NeoHair için yaptırdığımız sosyal medya ile web sitesi sayesinde bir çok insanın kellik problemlerini ortadan kaldırdık ve bir çok insanın mutlu olmasını sağladık. Gün geçtikçe artan müşteri sayımız ve kazancımız Probay Medya’ya çok minnettarız. Sitemizi iyi ki  Probay Medya’ya yaptırmışım.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Eyüp Küçükçakmak
Sem Diamond
Sosyal Medya/Web Site

Probay Medya’nın yaptığı web site sayesinde ve sosyal medyalar sayesinde bir çok kadının gönlünü fethetmiş olduk. Aldığımız yorumlara göre de kadınlar kadar da eşler de çok mutlu olmuş. Bu aldığımız yorumlar için ve elde ettiğimiz yüklü kazançlar için Probay Medya’ya teşekkürlerimizi sunuyor ve herkese öneriyoruz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Hasan Kılıç
Kılıç Bayrak
Sosyal Medya/Web Site

Probay Medya sayesinde bir çok müşteri kitlesine ulaştık ve büyük kazançlar elde ettik çok teşekkürler Probay Medya.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Murat Kıraç
Kıraç Reklam
Web Site

Firmam adına yapılan site sayesinde bir çok kişi tarafından ilgi görüldüm ve gerçekten de Probay Medya SEO  konusunda uzman kişiliği sayesinde çok rahat bir şekilde herkese önereceğim bir dijital web ajansı!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Yorum yap

Sipariş Ver
Üye Ol / Giriş Yap